Hakkımızda

YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE BAŞKANI – F.NURULLAH DAL
1966 yılında İstanbul-Fındıkzade’de doğdu. Anne tarafından Rize, baba tarafından Arnavutluk kökenlidir. 1982 yılında Vefa Erkek Lisesi’nden, 1986 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl başladığı İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nü 1987 yılında tamamlamıştır. Akabinde State University of New York’un Bilgisayar Programcılığı ve Veri İşletimi bölümüne başlamış ve buradan 1989 yılında mezun olmuştur.

1995 yılında Ailesine ait olan Fındıkzade – İstanbul’da bulunan Akasya Eğitim Kurumları ‘nın Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. 17 yıl bu kurumda devam etmiştir. 2001 yılında Türkiye Özel Okullar Birliği Derneğin Yönetim Kurulu üyesi ve başkanıdır. Sektörün ve Türk Milli Eğitiminin problemlerine yönelik değişik çözüm ve çalışmaları bulunmakta olup, bu konuyla ilgili üniversiteler MBA Programlarında Öğretim Görevlisi olarak Okul İşletmeciliği dersi vermiştir. 2009 yılında İstanbul Ticaret Odası Eğitim Komitesine seçilmiş ve halen devam etmektedir.

Ayrıca Yabancı Okulların ve Türk Özel Kolejleri’nin Türkiye çapında öğrenci alımıyla ilgili düzenledikleri sınavların Sınav Yürütme Kurulu Başkan ve Başkan Yardımcılığı görevlerini 2001 yılından itibaren 15 yıl boyunca devam ettirmektedir…
Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Akdeniz Kız Yurdu Olarak Misyonumuz:
Çağdaş, nesnel düşünce yapısına sahip, duyarlı, çalışkan, yaşam boyu öğrenmeyi, ilerlemeyi hedeflemiş , vatanına milletine faydalı bireylere hizmet vermektir.

Öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını yüksek konfor ve güven standartları içinde karşılamak, Öğrencilerimizin taleplerini taahhüt edildiği şekilde karşılamak, Evlerindeki güvenli ortamı yaratmak, Modern çalışma ekibimizle sürekli yenilenen ve gelişen bir yaşam alanı yaratmak en önemli prensibimizdir.

Akdeniz Kız Yurdu Olarak Vizyonumuz:
Yılların eğitim deneyimi ile mükemmeliyetçiliği hedefleyerek öğrencilerine güvenilir, yüksek kalite hizmet sunmak. Sağlıklı bir eğitim ve mutlu bir öğrencilik hayatına zemin hazırlamak. Paylaşmanın, hoşgörünün, yardımlaşmanın yani birlikte yaşama sanatının öğrenildiği bir mekan oluşturabilmektir.